Bezpieczne ferie

„Bezpieczne ferie” to hasło, które towarzyszyło naszym Świetlikom w minionym tygodniu. Dzieci opowiadały o tym jak chciałyby spędzić ferie zimowe. Podczas ubiegłotygodniowych zajęć szczególną uwagę zawróciliśmy na kwestię bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci zapoznały się z prezentacją, z której dowiedziały się na czym polega bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie podczas zimowych zabaw. Zwróciliśmy także uwagę na niebezpieczne sytuacje, których należy stanowczo unikać. Wspólnie stworzyliśmy „Kodeks postępowania w czasie zimy”.

Świetliki wykonały plakat, na którym zamieściły obrazki i kolorowanki mówiące o bezpiecznym postępowaniu podczas zimowych zabaw na dworze. Dzieci wykonywały także inne prace plastyczne związane z zimą oraz kolorowankę polegającą na kodowaniu tzw. dyktando graficzne z motywem bałwanka.

Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych, pięknych, radosnych i bezpiecznych ferii zimowych. Do zobaczenia w szkole.