„Bawię się i uczę ze smart board” w 3d i 1c

Dzieci od najmłodszych lat stykają się z komputerem. Stawia to przed nauczycielem wiele nowych wyzwań. Komputer i tablica interaktywna to nowoczesne narzędzia edukacyjne o szerokich możliwościach zastosowania. Wykorzystanie tablicy interaktywnej jest ciekawym doświadczeniem dla dzieci. W domu jej nikt nie posiada. Tablica interaktywna angażuje zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Uczy pracy w grupie, pobudza dzieci do aktywności, motywuje i angażuje do pracy. Ponadto bezsprzecznie tablica uatrakcyjnia zajęcia, dyscyplinuje grupę a także zachęca do rozmów - rozwija mowę. Tablica uatrakcyjnia zajęcia, w znaczący sposób zmienia tradycyjny sposób prowadzenia zajęć i zabaw.