"Bajeczny świat"- projekt edukacyjny w świetlicy

W styczniu w świetlicy szkolnej poznawaliśmy świat bajek. Nauczyciele przygotowali specjalny projekt edukacyjny dla dzieci. Czytaliśmy baśnie, wiersze oraz bajki. Świetliki tworzyły komiksy, plakaty do przygód Piotrusia Pana, odwiedziły wioskę Smerfów, wykonywały papierowe postacie - Kubusia Puchatka, Pingwiny z Madagaskaru oraz odgrywały scenki dramowe. Klasy starsze wykonywały prace plastyczne metodą origami oraz pisały swoje własne bajki.

Projekt ten miał na celu:

- Integracje grupy

- rozbudzenie zainteresowania do czytelnictwa u dzieci i zainteresowanie książką

- rozwijanie mowy i aktywności intelektualnej,

- wdrażanie do uważnego słuchania czytanego tekstu,

- nabywanie umiejętności wyrażania własnych emocji

Chcąc pomóc dzieciom zmienić się z przedszkolaka w ucznia wyszliśmy z innowacyjnym projektem edukacyjnym połączonym z klubem zaczytanego świetlika łącząc siły pokazując dzieciom wartości moralne oraz społecznie oczekiwane postawy.