Akcja! Zbierajmy telefony komórkowe.

…dzięki temu nie zaśmiecajmy Ziemi i zostańmy Zielonymi Filantropami! :)

W tym roku szkolnym w ramach akcji sprzątania świata uruchamiamy w naszej szkole zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych. Zapraszamy wszystkich do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Niepotrzebne telefony można zostawiać w specjalnie do tego przeznaczonych kartonach znajdujących się w okolicach portierni (zarówno w części A jak i B).

Zbiórka potrwa do końca września. Telefony zbieramy jako darowiznę rzeczową dla Fundacji Nasza Ziemia. Osoby darowujące telefony powinny we własnym zakresie usunąć z aparatów wszelkie dane. Fundacja Nasza Ziemia oświadcza, że w przypadku gdyby jakieś dane pozostały w przekazanych jej telefonach, doprowadzi do zgodnego z prawem usunięcia tych danych. Fundacja Nasza Ziemia odsprzeda otrzymane telefony spółce Greenfone, natomiast środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwiększanie efektywności energetycznej.