AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019"

Dnia 20.09.2019 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Głównym celem akcji było wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów, propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, a przede wszystkim przeniesienie postaw proekologicznych na praktykę codzienną.
W Polsce akcja „Sprzątanie świata” odbyła się już po raz 26. – w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”.

W ramach akcji zorganizowane zostało wyjście w teren klas 2-7 zgodnie z wytyczonymi wcześniej trasami. Dla każdej klasy został przygotowany plan okolicy szkoły w Dąbrówce z zaznaczonym terenem do wysprzątania. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie uczestniczyli w pracy na rzecz środowiska.