Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

W dniu 20.09.2018 r. nasza szkoła włączyła się do akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018”.
Głównym celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne, propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, a przede wszystkim przeniesienie postaw proekologicznych na praktykę codzienną.
W Polsce ta akcja odbyła się już po raz 25. – w tym roku pod hasłem „Akcja -segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”.

W trakcie akcji zorganizowane zostało wyjście klas szóstych w teren zgodnie z wytyczonymi wcześniej trasami. Dla każdej klasy został przygotowany wcześniej plan okolicy szkoły w Dąbrówce z zaznaczonym terenem do wysprzątania. Odpady zebrane selektywnie zostały przekazane lokalnej firmie odbierającej śmieci. Uczniowie tego dnia przygotowali także plakaty zgodne z hasłem tegorocznej akcji, a najmłodsi uczniowie otrzymali kolorowanki dotyczące segregacji odpadów