Akcja ANTYSMOGOWA w ramach projektu ESA

W dniach 23.11.2020 - 04.12.2020 w ramach trzyletniego ogólnopolskiego projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) została przeprowadzona w naszej szkole kolejna TRZECIA Akcja Antysmogowa. Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

Na lekcjach z wychowawcą w czasie nauczania zdalnego w powyższym terminie przeprowadzono z uczniami zajęcia edukacyjne utrwalające (klasy 2-8) lub zaznajamiające (klasy 1) z problematyką smogu, tj. przyczynami jego powstawania, wpływem na zdrowie oraz rozwiązaniami, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. W młodszych klasach 1-3 wyświetlono przygotowaną przez koordynatorów tematyczną prezentację multimedialną, zaś w starszych tym razem odpowiedziano sobie na ważniejsze pytania problemowe zawarte na stronie internetowej głównego organizatora projektu tj. Państwowego Instytutu Badawczego NASK współpracującego w tym zakresie z Polskim Alarmem Smogowym. Wszystkim uczestnikom zaprezentowano tradycyjnie krótkie bajki i filmiki edukacyjne przygotowane przez nauczycieli koordynujących akcję/projekt, a w ramach podsumowania zajęć rozwiązywano krzyżówki, zgadywanki oraz rebusy przygotowane przez ogólnopolskiego organizatora.

Szkolni koordynatorzy akcji zorganizowali również dla wszystkich uczniów działania plastyczne. Chętni uczniowie klas 1-8 mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „CO ROBIMY W MOIM DOMU NA RZECZ CZYSTEGO POWIETRZA?” Wykonawcy wszystkich prac zostali nagrodzeni pochwałami przez swoich wychowawców, zaś najciekawsze z nich można obejrzeć w galerii na kolejnych odsłonach strony. Zapraszamy do obejrzenia.

W ramach całej Akcji Antysmogowej zostaną także przeprowadzone zebrania online z rodzicami o charakterze edukacyjnym dla nowoprzybyłych klas 1 na temat smogu w dniu 17.12.2020, na których zostaną wyświetlone krótkie filmiki informacyjne („Smog w oczach dzieci” i „Cały ten smog”) oraz prezentacja edukacyjna.

Kategoria: