Zwycięskie sztafety!

Koniec września i październik obfitowały w występy naszych szkolnych reprezentacji biegaczy. Pod koniec pierwszego miesiąca nauki nasza szkoła jak co roku zorganizowała gminny etap Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na leśnych trasach biegowych Dąbrówki mogliśmy podziwiać zmagania najlepszych drużyn ze wszystkich szkół naszej gminy. Nasi uczniowie triumfowali aż w trzech kategoriach - dziewczęta rocznik 2012 i młodsi, chłopcy rocznik 2012 i młodsi, a także dziewczęta rocznik 2010-2011. Chłopcy z klas 7-8 ulegli jedynie swoim rówieśnikom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skórzewie.

Trzy drużyny, które awansowały do Finałów Powiatu Poznańskiego, miały okazję zaprezentować się 27 .09.2024 w Krośnie koło Mosiny, wśród najlepszych zespołów, zwycięzców poszczególnych gmin. Tym razem sukcesem zakończył się start dziewczynek (rocznik 2012 i młodsze). Młode biegaczki wywalczyły wysokie II miejsce, awansując do Finału Województwa Wielkopolskiego. Pozostałe reprezentacje walcząc do ostatniego metra tym razem otarły się o podium i zajęły najgorsze dla sportowców IV miejsce. W każdym ze startów brało udział kilkanaście drużyn, więc występy młodych sportowców można z pewnością zaliczyć do bardzo udanych.

Finał Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbył się jak co roku na Hipodromie Wola w Poznaniu. Na tym trudnym terenie, gdzie spotkały się najlepsze drużyny z powiatu i miasta Poznań nasze zawodniczki wywalczyły wysokie 7 miejsce.

Wszystkim biegaczom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.