ZESTAWIENIA PROGÓW PUNKTOWYCH

Za pół roku uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminów kończących szkołę podstawową. Jeszcze przed poznaniem wyników w szkołach średnich ruszy rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Każda placówka określi kryteria, które zadecydują o przyjęciu uczniów. Warto już teraz sprawdzić, ile punktów trzeba zdobyć, by bez problemu kontynuować naukę w wymarzonej szkole. Przypominamy, jakie progi punktowe obowiązywały w szkołach podczas ubiegłorocznej rekrutacji.
Poniżej prezentujemy zestawienia progów punktowych rekrutacji na rok szkolny 2021/22 do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim. Progi punktowe dotyczące tegorocznej rekrutacji zostaną obliczone przez system informatyczny (system Nabór PCSS) po zakończeniu rekrutacji i ogłoszeniu listy kandydatów zakwalifikowanych.

Zamieszczone progi punktowe są informacją, którą można wykorzystać do symulacji w szacowaniu, do których oddziałów uczeń ma szansę się dostać.
Wartości progów punktowych zmieniają się z roku na rok nawet o 5 – 10 punktów w górę lub w dół (w szczególnych przypadkach - nawet więcej).

Zachęcam do zapoznania się z ofertami szkół na stronie:

waszaedukacja.pl/ponadgimnazjalne/wielkopolskie/poznan

nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa/