Tydzień Matematyki

Matematyka jest przyjemna i daje dużo radości. Dni Matematyki zostały stworzone po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.
Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki.
W dniach 13-17 marca w naszej szkole będzie tydzień poświęcony MATEMATYCE.
Poniedziałek 13 marca
Klasy 3, 4, 5, 6 w czasie lekcji matematyki 13 marca odbędą się rozgrywki klasowe, uczniowie będą rozwiązywać łamigłówki podzieleni na grupy. Grupa, która uzyska największą liczbę punktów przechodzi do etapu szkolnego.
Wtorek 14 marca
Dzień liczby Pi - Klasy przygotowują ciekawostki, plakaty, gazetki na dany temat.
Środa 15 marca
Dzień Zadań Matematycznych – uczniowie w czasie trwania przerw, szukają zakodowanych zadań matematycznych, rozkodowują je za pomocą zainstalowanego w telefonie programu „QR Code Reader”, rozwiązują je, wyniki dostarczają nauczycielom matematyki i otrzymują punkty.
Czwartek 16 marca
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Piątek 17 marca
Mistrzostwa Międzyklasowe – wygrane drużyny klas 4, 5, 6 na swoim poziomie będą walczyły o tytuł „Mistrzowskiej Klasy – Matematyczne Asy”.