Szkolny konkurs plastyczny "Pomocna dłoń"

szkolnego konkursu plastycznego
realizowanego w ramach zadań
„Szkolny Klub Wolontariusza”.

1.Cele konkursu:

- rozwijanie wśród uczniów naszej szkoły postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, umiejętności bezinteresownego pomagania innym,
-kształtowanie postaw altruistycznych.

2. Konkurs będzie się odbywał w dwóch grupach wiekowych:
I grupa - uczniowie klas 4-6
II grupa - uczniowie klas 7-8.

3.Zadaniem uczniów jest wykonanie w dowolnej formie (rysunek, plakat, komiks, kolaż,ilustracja) dowolną techniką (farby, kredki, pastele, wycinanki, techniki mieszane itp.) na kartce formatu A-4 lub A-3 pracy pt. „POMOCNA DŁOŃ“, odnoszącej się do bezinteresownej pomocy innym, umiejętności służenia swoją pracą potrzebującym, do działań opartych na wolontariacie.

4. Każdy uczeń może wykonać jedną pracę. Na odwrocie kartki muszą być zapisane dane autora – imię i nazwisko, klasa.

5. Pracę należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 03 grudnia 2021r.Osoba odpowiedzialna - p. Monika Nowacka

6. Wyróżnione zostaną 3 prace w każdej kategorii wiekowej. Ocenie będzie podlegać: pomysłowość, staranność wykonania, zgodność z tematem, estetyka.