SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „EKO-MIŚ”

REGULAMIN KONKURSU
Przedmiotem konkursu jest wspólne wykonanie przez dzieci i rodziców misia z materiałów ekologicznych.

Cele konkursu:
• Zachęcanie rodziców i dzieci do wspólnego oraz twórczego spędzania wolnego czasu;
• Rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej;
• Rozwój umiejętności plastycznych.

Format pracy:
• Dowolna – płaska (format A3) lub przestrzenna (maksymalna wysokość pracy to 50 cm)
• Każda praca powinna pokazać, że odpady mogą posłużyć jako tworzywo artystyczne
• Interpretacja tematu pracy jest dowolna i zależy od pomysłowości osób wykonujących pracę

Technika wykonania pracy:
• Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z materiałów pochodzących z odzysku np. plastikowe butelki, makulatura, plastikowe opakowania po produktach. Materiały naturalne, takie jak: patyki, liście, przyprawy, nasiona mogą podnieść walor artystyczny pracy.

Termin składania prac:
• Prace należy składać do wychowawców z poszczególnych klas do 25 listopada 2019r.
• Prace zgłoszone po terminie nie będą oceniane

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi 25 listopada 2019 r. w „Dniu Pluszowego Misia” na holu szkoły.

Prace biorące udział w konkursie uświetnią wystrój szkoły.

Kryterium oceny prac:
• samodzielność wykonania
• pomysłowość
• walory artystyczne
• estetyka wykonania
Każda praca powinna być opatrzona w metryczkę umieszczoną na odwrocie pracy i zawierać:
• imię i nazwisko oraz klasę.

Jury :
Prace oceniać będą organizatorzy konkursu.
Zapraszamy do udziału!

Magdalena Kierończyk, Sandra Boińska, Karolina Korbas