„KOLOROWA WIELKANOC- NAJPIEKNIEJSZE OZDOBY WIELKANOCNE ”

I. Organizacja i rozstrzygnięcie konkursu:

nauczyciele plastyki: Jolanta Krok, Adam Kierończyk,

nauczyciele religii: Jolanta Stefańska, Alina Wolna-Sobczak, Karina Serafin

II. Przedmiotem konkursu jest przestrzenna ozdoba wielkanocna wykonana dowolną techniką plastyczną, posiadająca jak najmniej elementów gotowych czyli: palmy wielkanocne, stroiki, pisanki, zajączki, baranki Prace zostaną podzielone na 3 kategorie konkursowe: - palma wielkanocna, - ozdoby świąteczne: stroiki, baranki, zajączki, kurki wielkanocne itp. - jajka wielkanocne: pisanki, kraszanki, decoupage oraz inne formy zdobienia jaj wielkanocnych Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: - uczniowie klas II-IV, - uczniowie klas V-VII.
III. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu klasy II-VII

IV. Termin Konkursu:

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniach 30-31.03.2022

V. Cele konkursu:

1. Rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni oraz kreatywności uczniów poprzez prace plastyczne
2. Poznawanie różnorodnych technik plastycznych , ćwiczenie umiejętności manualnych.
3. Popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
4. Wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji

VI. Regulamin konkursu szkolnego:

1. W konkursie biorą udział chętne osoby ze szkoły podstawowej klas I-VII.
2. Technika pracy jest dowolna, dostosowana do kategorii i wybranego tematu
3. Prace są samodzielnie wykonane przez uczniów.
4. Prace powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą.
5. Prace należy dostarczyć do dnia 28.03.2021r. do wskazanych w regulaminie nauczycieli organizujących konkurs.
6. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniach 30- 31. 03.2021r.