„Ekologiczny skup surowców wtórnych”.

Innowacja polega na rozwijaniu kompetencji matematyczno-przyrodniczych, a także wzmacnianiu zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach realizacji przedsięwzięcia, społeczność uczniowska będzie się angażować w odzyskiwanie nasion (a dokładnie pestek) z warzyw i owoców.

Klasa 8d i 8e tworzą ten projekt.

Został wybrany zespół Ekologicznego skupu surowców wtórnych:

Przewodniczący Ekologicznego skupu z klasy 8d , który sprawdza czy wszystko działa zgodnie z planem.

Skarbnik Ekologicznego skupu z klasy 8d, który zapisuje skrupulatnie wkład każdego ucznia, waży liczy nasiona (najbardziej zaangażowani uczniowie, dostaną pochwały).

Pracownicy Ekologicznego skupu z klasy 8e, 8d, którzy w odpowiednie miejsce w salach 123, 122 odkładają i magazynują nasiona (a dokładnie pestki) z warzyw i owoców.

Innowacja składa się z trzech etapów:

1. Uczniowie mogą przynosić nasiona w wyznaczonych godzinach do sali 123. Na drzwiach sali zostanie umieszczony duży napis „Ekologiczny skup surowców wtórnych”.

2. Sadzenie nasion, segregacja i pielęgnacja, w salach 122, 123. Luty/marzec 2023

3. Kiermasz na terenie szkoły (sadzonki i nasiona-pestki) zorganizowany przy udziale RR.
Agnieszka M.Wąsik
Ewelina Zimna