Warsztaty na Wydziale Medycznym

Dnia 4 czerwca na terenie Collegium Pharmaceuticum uczniowie z klasy 1D oraz 1E uczestniczyli w warsztatach naukowych realizowanych w ramach projektu „Z farmacją na Ty” finansowanego z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W ramach wydarzenia zorganizowano różnorodne warsztaty tematyczne: mały diagnosta, zdrowe żywienie, jak powstają leki, jak zrobić kosmetyk oraz, przy współpracy z Katedrą Stomatologii Dziecięcej, profilaktyka zdrowia jamy ustnej. W ramach warsztatów przeprowadzono pasjonujące doświadczenia, eksperymenty i rozmowy z naukowcami oraz ekspertami pokazując, że trudne rzeczy można wyjaśnić w prosty i przystępny sposób.
Na zakończenie spotkania, uczniowie zostali obdarowani prezentami do higieny osobistej oraz zostali zaproszeni na kolorowy i zdrowy poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz przeprowadzone prelekcje i eksperymenty.