Warsztaty edukacji prawnej

W dniach 7 i 8 marca 2024 r. przez Fundację Edukacji Prawnej – Prawo lekkie jak piórko prowadzone były warsztaty edukacji prawnej w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Szkolenia zostały przyjęte z dużym entuzjazmem przez młodzież, która miała okazję ubrać prawdziwe togi prawnicze (dedykowane dla wszystkich zawodów). Złożenie togi sędziowskiej, prokuratorskiej, radcowskiej i adwokackiej nadało odrobiny realizmu prowadzonych w czasie warsztatów symulacji rozpraw sądowych.

- Taka nauka przez działanie to świetny sposób na oswojenie młodzieży z trudną prawną, dodatkowo czasem postrzeganą jako nudna. Przyodzianie prawdziwe togi było też świetnym pretekstem do ciekawego przedstawienia zakresu kompetencji i scharakteryzowania poszczególnych zawodów prawniczych, co wpisuje się w program kształcenia starszych klas szkoły podstawowej w zakresie zawodoznawstwa. Cieszę się, że Gmina Dopiewo w ramach dotacji dla NGO zdecydowała się sfinansować zakup tych tóg. To znaczne ułatwienie w przeprowadzeniu warsztatów. Przed nami warsztaty w kolejnych szkołach w naszej Gminie. - – relacjonuje Magdalena Stępień, radca prawny z Palędzia, która prowadziła warsztaty, a jednocześnie jest założycielem Fundacji Edukacji Prawnej – Prawo lekkie jak piórko, nowego podmiotu na arenie NGO w Gminie Dopiewo.