Uroczystość otwarcia nowej części Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają
Te słowa towarzyszyły nam wszystkim w piątkowy dzień 24 lutego 2017, gdy otwieraliśmy oficjalnie nową część Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu . Pani Dyrektor Iwona Napierała zadbała, żeby w przecięciu wstęgi złotymi nożycami uczestniczyli Ci, którzy przyczynili się do budowy szkoły . Byli przedstawiciele władz, firm budowlanych, rodzice i uczeń . Dalszy ciąg uroczystości w nowej sali gimnastycznej prowadzili Marta Matysiak i Adam Kierończyk. Byli wspaniałymi konferansjerami i gospodarzami. Dbali o to, by nasi goście czuli się dobrze i by nikogo nie pominąć. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabierali kolejno: wójt gminy Dopiewo – pan Adrian Napierała, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – pan Wojciech Jankowiak, wicestarosta Powiatu Poznańskiego – pan Tomasz Łubiński, przewodniczący Klubu Kawalerów Uśmiechu – pan Włodzimierz Marciniak, prezes firmy Budopol – pan Stanisław Kruk. Nie zabrakło oczywiście głosu współgospodarza uroczystości – dyrektora szkoły . Pani Iwona Napierała to jedna z tych osób, które podkreślały rolę marzeń i te słowa „Trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają” usłyszeliśmy wszyscy .
W uroczystości poza wymienionymi wzięli również udział:
• Wójt gminy Kaźmierz – pan Zenon Gałka
• Wójt gminy Komorniki – pan Jan Broda
• Wójt gminy Rokietnica – pan Bartosz Derecha
• Burmistrz Śremu – pan Adam Lewandowski
• Zastępca wójta gminy Tarnowo Podgórne – pani Ewa Noszczyńska- Szkurat
• Radni Rady Gminy Dopiero
• Sołtysi jedenastu sołectw naszej gminy
• Komendant Policji w Tarnowie Podgórnym – pan Inspektor Mirosław Gogołek
• Proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce – ksiądz dziekan Karol Górawski
• Przedstawiciele Klubu Orderu Uśmiechu
• Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół
• Przedstawiciele spółki Linea, autor projektu budynku – pan Piotr Pietkiewicz
• Przedstawiciele firmy Budopol
• Prezes spółki Infracon – pana Rafała Śledzika
• Przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły
Po części oficjalnej obejrzeliśmy część artystyczną. Lekcja z tematem Marzenia to było widowisko, w które uczniowie i ich opiekunowie włożyli całe serce. Wystrzały konfetti uświetniły i zakończyły uroczystość w sali gimnastycznej.
W dalszej części programu było zwiedzanie szkoły i podróż „szlakiem balonów” na bankiet. Specjalne podziękowania należą się naszym sponsorom, byli to: drukarnia „Wiśniewski’ ze Skórzewa, firma Budpol i firma cateringowa Ksenia Urbaniak.
Nasi goście mieli możliwość wpisania się do Szkolnej Księgi Pamiątkowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego , że dzień 24 lutego 2017 przejdzie do historii szkoły.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.