Uniwersytet Dzieci

Z przyjemnością informujemy, że naszej szkole są realizowane projekty edukacyjne dla klas 1-3 Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zajęcia bazują na "Metodzie Pytań i Doświadczeń" rozwijającej u dzieci naukowy sposób myślenia.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu będą realizować z uczniami cykl 8 lekcji zgodnie z wybranym tematem projektu zawierającym realizację priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Scenariusze zajęć przygotowane są przez naukowców i wykładowców akademickich, ekspertów i pasjonatów w swoich dziedzinach. Proponowane zajęcia bazują na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy dzieci pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe, czyli zachęca do zadawania pytań, planowania procesu badawczego oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Każdy projekt edukacyjny Fundacji to okazja do rozwijania dziecięcej ciekawości oraz trenowania ważnych kompetencji społeczno-emocjonalnych.