Tydzień Ziemi

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Ziemi, które wydłużone są na cały tydzień. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy… I tak zakończyliśmy w tym roku szkolnym akcję „Tydzień Ziemi”. Ów tydzień charakteryzował się tym, iż w każdym dniu działo się coś ciekawego, codziennie ubieraliśmy się w kolory związane z ziemią i wykonaliśmy różne zadania. Podczas długiej przerwy słuchaliśmy piosenki Majki Jeżowskiej pt "Moja planeta". Ubieraliśmy się na zielono, bo to kolor ziemi i na żółto, bo to kolor słońca, które Ziemi jest potrzebne. Uczniowie wykonali klasową gazetkę pt " Ziemia – mój dom, moje miejsce" i wybieraliśmy najbardziej ,,żółtego”, uśmiechniętego ucznia/uczennicę. Wykonaliśmy również stracha polnego z odpadów i dekoracje związane z Ziemią. Młodsi uczniowie sadzili rośliny klasowe. Ostatnim zadaniem było rozwiązanie quizu o zdrowym odżywianiu oraz przygotowanie w szkole zdrowego śniadania .