Tydzień Praw Dziecka

W dniach 20-24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Praw Dziecka. Zespół do spraw Patrona szkoły zaplanował na ten czas szereg działań, które miały na celu odświeżenie lub przybliżenie uczniom tej tematyki.
Tydzień Praw Dziecka rozpoczęliśmy od gestu solidarności z dziećmi z całego świata, przystąpiliśmy bowiem do akcji UNICEF Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka  – wielu uczniów i nauczycieli ubrało się  tego dnia na niebiesko i odtańczyliśmy na holu szkoły Belgijkę.
Tego dnia odbyło się też wręczenie nagród wyróżnionym uczniom w konkursie plastycznym „Prawa dziecka oczami dziecka”.
 Na drzwiach sal lekcyjnych oraz stołówki zawisły plakaty ilustrujące poszczególne prawa dzieci. Na gazetkach w klasach pojawiły się informacje o prawach dzieci. Przez cały tydzień na lekcjach z wychowawcami uczniowie omawiali w przystępny dla nich sposób prawa dzieci.
 Od wtorku do piątku na holu szkoły odbywało się niesamowite widowisko – Musical przygotowany na tę okazję przez ponad 40 utalentowanych uczniów oraz pełnych pasji i wizji nauczycieli – panie Alicję Rodziak, Annę Wiśniowską oraz Allę Kotyk, którzy przez ponad dwa miesiące pracowali nad przedstawieniem, wspierani przez panie Agnieszkę Wąsik, Annę Wendeker, Jolantę Krok, Martę Jach oraz Joannę Malicką, a także pana Wojciecha Celkę.  Przedstawienie obejrzało ponad 1000 uczniów naszej szkoły, nauczyciele,  zaproszeni goście, w tym rodzice artystów. U wielu osób Musical wywołał moc wzruszeń, nasi artyści  - wokaliści, tancerze, aktorzy oraz wsparcie techniczne byli wspaniale przygotowani i dali z siebie wszystko, za co im jeszcze raz bardzo dziękujemy. W geście podziękowania za trud i poświęcony czas włożony w przygotowanie widowiska dla społeczności szkoły Rada Rodziców ufundowała poczęstunek dla wszystkich uczniów zaangażowanych w Musical.
Na podsumowanie tego tygodnia uczniowie mogli rozwiązać quiz wiedzy o swoich prawach i przekonać się, jak dobrze je znają.