Tydzień bajek w szkolnej Świetlicy

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie świetlicy szkolnej mieli wyjątkową okazję, aby zanurzyć się w bajkowej literaturze. Świat baśni i bajek oferuje nam – czytelnikom ogrom wartościowych treści, kształtuje odpowiednie postawy moralne, a także rozwija dziecięcą fantazję, dlatego tak istotne jest obcowanie ze światem książek.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć polskiej i zagranicznej klasyki literatury dziecięcej. Obok „klasyków” pojawiły się również nowości z rynku wydawniczego. A wszystko po to, aby uświadamiać dzieci, że czytanie jest nieocenionym źródłem wiedzy, wzruszeń i radości.

Nasze świetliki brały udział w grach i zabawach: rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizycie i po przeczytanym fragmencie, ilustrowały ulubioną bajkę, a także miały okazję do stworzenia własnej opowieści.