obchody Tygodnia Praw Dziecka.

W piątek 24 listopada 2017 roku zakończyliśmy obchody Tygodnia Praw Dziecka. Przez cały miniony tydzień podejmowaliśmy wiele działań, mających na celu zwiększenie świadomości uczniów co do zakresu i istoty przysługujących im praw.

W poniedziałek - z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka - uczniowie oglądali wystawę prac plastycznych ilustrujących wskazane przez organizatorów prawo oraz wysłuchali informacji na temat okoliczności powstania Konwencji o Prawach Dziecka. Na wszystkich słupach w szkole pojawiły się specjalne wydania "Wieści z Malinowej", z których dzieci dowiadywały się o przysługujących im prawach.

We wtorek przyłączyliśmy się do akcji bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu piosenki o prawach dziecka. O godz. 10:20 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali piosenkę zespołu Łejery pt. "Mam prawo być...".

Ważnym punktem programu obchodów Tygodnia Praw Dziecka było środowe spotkanie wszystkich dzieci z panią Dorotą Zawadzką - społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka i Kawalerem Orderu Uśmiechu.

W czwartek - w ramach zajęć z wychowawcą - wszystkie klasy prezentowały prawa dziecka w formie krótkich scenek. Ta forma przekazu cieszyła się największym zainteresowaniem, ponieważ głęboko pobudzała dziecięcą wyobraźnię.

W piątek podsumowaliśmy nasze działania konkursem wiedzy o prawach dziecka. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i odpowiadali na pytania, za co otrzymywali od wychowawcy pochwały za znajomość praw dziecka.

Załącznik: 

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.