Obchody Tygodnia Praw Dziecka

Z okazji obchodów Tygodnia Praw Dziecka dziś w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę - Kawalera Orderu Uśmiechu - panią Dorotę Zawadzką!

Pani Dorota Zawadzka jest psychologiem rozwojowym, doradcą rodzinnym oraz trenerem umiejętności społecznych. Jest także specjalistką w sprawach rozwoju człowieka, wychowania, ale także mediów dla dzieci i młodzieży.

Współtworzyła projekt „Bezpieczne media”, który zaowocował wprowadzeniem do TV oznaczeń dotyczących ograniczeń wiekowych dla widzów programów telewizyjnych.

Sama prowadziła wiele programów telewizyjnych - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszystkim widzom znana jest jako Superniania.

Od 2010 roku jest ambasadorem akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jako społeczny doradca na co dzień współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Dziś pani Dorota Zawadzka odwiedziła naszą szkołę, by opowiedzieć o przysługujących dzieciom prawach, a także o ich obowiązkach. W tym celu o godz. 9:45 spotkała się z dziećmi klas I-III, a o godz. 10:45 - z uczniami klas IV-VII.

Wszyscy z wielkim entuzjazmem przyjęli naszego gościa. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia, pani Dorota Zawadzka zostawiła swój wpis wraz życzeniami w alejce "Odwiedzili nas...".

Organizatorzy spotkania: Zespół ds. patrona szkoły

Kategoria: