Mistrzowski finał innowacji ''Kulisy sportu" - spotkanie z panem Szymonem Ziółkowskim.

We wtorek 30 maja w progi naszej szkoły zawitał wyjątkowy sportowiec...Na ostatnie spotkanie w ramach innowacji "Kulisy sportu" zaprosiliśmy pana Szymona Ziółkowskiego. Z dużymi emocjami wyczekiwaliśmy naszego gościa i kiedy już przekroczył progi naszej szkoły wiadomo było, że to fantastyczny moment w krótkiej historii naszej szkoły i możliwość poznania wybitnego lekkoatlety, i człowieka, który w najlepszy możliwy sposób reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej, zdobywając liczne medale i wywołując radość w sercach polskich kibiców. Nasz gość to pięciokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich. Zdobywca złotego medalu na IO w Sydney w 2000 r., Mistrz Świata z Edmonton. medalista Mistrzostw Europy. Multimedalista i rekordzista Mistrzostw Polski. Długo by można wymieniać sukcesy pana Szymona w rzucie młotem, jednak to możliwość rozmowy z nim była dla Nas wszystkich - uczniów i nauczycieli największym przeżyciem. Każdy mógł usłyszeć jakie wyzwania czekają na każdego sportowca w drodze na sportowe szczyty i jak pasjonująca i pełna wyzwań jest kariera profesjonalnego sportowca. Uczniowie mogli dowiedzieć się ile trzeba trenować, jakie spełnić warunki by odnieść sukces. Recepta naszego mistrza był prosta ale jakże trudna....pasja, praca i szacunek do tego co się robi i ludzi których napotykamy w swojej przygodzie. mamy nadzieję, że przesłanie dzisiejszego spotkania trafi do naszych dzieciaków i może w przyszłości doczekamy się olimpijczyka z Malinowej... Można było obejrzeć i dotknąć medali, w tym olimpijskiego złota i udźwignąć ważący 7 kg młot, którym na co dzień rzucał pan Szymon. Na koniec nasz mistrz rozdał blisko czterysta pamiątkowych zdjęć z autografem a My skromnie podziękowaliśmy Panu Szymonowi za przyjęcie zaproszenia i wielką inspirację, którą swoją postawą nam przekazał.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.