MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.
5 grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu Wolontariusze ubrani na żółto chodzili po klasach i rozdawali ulotki zachęcające do dołączenia do Szkolnego Koła Wolontariatu. Dzięki wysłanej wychowawcom prezentacji oraz plakatom rozwieszonym w całej szkole uczniowie dowiedzieli się jakie akcje organizowaliśmy w zeszłym i w tym roku szkolnym. A było tego sporo. W tym roku również nie próżnujemy i pomagamy potrzebującym.
Zachęcamy do przyłączenia się.
Marta Dudka
Edyta Ochocka