„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

W minionym tygodniu na świetlicy poruszaliśmy temat książek. Dowiedzieliśmy się, co jest potrzebne to tego, żeby książka w ogóle powstała. Podążaliśmy drogą powstawania książki, czyli „od karteczki do książeczki”. Poznaliśmy takie pojęcia jak: druk, okładka, ilustracja, pisarz. Rozmawialiśmy na temat szacunku i dbałości o książki.

Nasze Świetliki prezentowały swoje ulubione książki. Wśród wielu propozycji się: „Przygody niesfornych zwierzątek”, „Pszczoły” Piotra Sochy, „Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz, „Księga bajek polskich” pod redakcją Elżbiety Wójcik czy publikacje Renaty Piątkowskiej „O tym, że przyjaźń ma moc” oraz „O tym, że pomoc ma moc”.

Uczniowie wykonali prace plastyczne – zakładki do książek. Wszystkie były bardzo pomysłowe, niepowtarzalne i wyjątkowe. Świetliki tworzyły także ilustracje do swoich ulubionych książek.