Innowacja „Wędrówki po świecie przyrody” w miesiącu październik

Na wstępie wyruszyliśmy do OGRODU i PARKU, by lepiej poznać te ekosystemy, które są tworzone przez człowieka, a dokładniej rośliny i zwierzęta, jakie tam powszechnie występują oraz powody ich zakładania. Na zajęciach oprócz pospolitych organizmów dzieci poznały także ich podstawowe przystosowania do życia na lądzie na przykładzie ptaków (przystosowania do lotu), a także zasady właściwego zachowania się w parku, który jest popularnym miejscem wypoczynku zarówno dzieci jak i dorosłych. Z dużym zaciekawieniem uczniowie obejrzeli konkretne prace ogrodowe, jakie wykonuje się w poszczególnych porach roku poczynając od wiosny oraz zjawisko powstawania owoców.

W procesie poznawania ogrodu i parku pomogły uczniom autorskie prezentacje multimedialne przedstawiające wspomniane zagadnienia, filmy dydaktyczne oraz karty pracy z kolorowankami, które dzieci starały się wykonywać samodzielnie. W ramach kart pracy uczestnicy mieli za zadanie nazwać oraz pomalować odpowiednimi kolorami wskazane warzywa i owoce oraz ptaki.