Innowacja pedagogiczna „HOBBY HORSING”

Inspiracją do stworzenia programu innowacyjnego jest chęć poznawania przez dzieci nowych dyscyplin sportowych, które poza rozwijaniem sprawności fizycznej zwracają również uwagę na rywalizację fair-play.

Adresatami innowacji są uczniowie klas trzecich. Czas realizacji innowacji obejmuje okres od 20 września 2023r. do 15 maj 2024 r. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć rozwijających zainteresowania oraz zajęć edukacji wczesnoszkolnej a także wychowania fizycznego.

2. Podczas zajęć uczniowie poznają nową dyscyplinę sportową tj. hobby horsing, która ma na celu uatrakcyjnienie zajęć ruchowych odbywających się w naszej placówce. Mamy nadzieję, że doskonale wpłynie na rozwój fizyczny, zdolności motoryczne, koordynację oraz równowagę naszych uczniów. Dzięki nowej formie aktywności fizycznej uczniowie poznają swoje możliwości i ograniczenia. Warto również zaznaczyć, że ten rodzaj aktywności fizycznej wpływa również na rozwój emocjonalny dzieci ucząc je pokonywania własnych słabości i radzenia sobie z porażką. Uczniowie poznają zasady współzawodnictwa i posługiwania się sprzętem (kukiełką konia) podczas pokonywania toru przeszkód. Będą brać udział w zawodach na poziomie klas 3.

Anna Wiśniowska