Dzień Świętego Patryka

W piątek 17 marca 2017 r. obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii jest promocja kultury i tradycji tego kraju. W związku z tym nauczyciele j. angielskiego zapoznali uczniów z historią życia św. Patryka, następnie dzieci przygotowały okolicznościowe plakaty. Krótką prelekcję w j. angielskim wygłosił przez radiowęzeł Michał Rodziak z kl.VI b.

Najważniejszą tradycją obchodów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, a głównym symbolem święta jest zielona koniczynka. Również w naszej szkole uczniowie i nauczyciele uczcili dzień św. Patryka zakładając zieloną część garderoby. Dodatkowo dwa skrzaty – w tej roli Zosia Zuszek i Alicja Wisniowska z kl. IV d - przeszły po salach, by rozdać wszystkim symboliczne koniczynki.

O godz. 10:20 uczniowie z klas I - VI spotkali się w holu budynku A, by tu zrobić wspólne zdjęcie. Dzieci utworzyły dużą koniczynkę.

Organizatorkami obchodów Dnia Świętego Patryka były panie:
Agnieszka Smolarek, Julia Jędro, Sylwia Kubica i Ewa Troczyńska.