Dzień dziecka w 4a

1 czerwca wszystkie dzieci miały swoje święto. Klasa 4a świętowała je aż dwa dni. Zachęceni miejscem na podium w szkolnych podchodach zorganizowanych przez szkolnych nauczycieli wychowania fizycznego postanowiliśmy świętowanie przedłużyć do piątku. Na lekcji języka polskiego zamiast klasycznej czytanki wsłuchaliśmy się w tekst piosenki "Living on the Island" Julii Pietruchy i malowaliśmy ilustrację inspirowaną zasłyszanym przebojem. Zadanie to miało na celu wykazanie się kreatywnością oraz rozbudzenie wyobraźni, która jest jednym z ważniejszych aspektów rozwoju młodego człowieka. Kreatywny i otwarty umysł oraz niesztampowe podejście do edukacji pomaga wyrosnąć na niezależnych i myślących dorosłych z naszych pociech. Użyć można było tylko dwóch kolorów. Po skończonej pracy przyszedł czas na zasłużone świętowanie, które nie mogło odbyć się bez smakołyków - orzeźwiający arbuz i cukierki dodatkowo osłodziły nasz dzień. Wszyscy już żałujemy, że następny Dzień Dziecka dopiero za rok.

Agnieszka Wandelt
Marta Dudka