Biliśmy rekord w pierwszej pomocy!

Fundacja WOŚP od ponad 18 lat prowadzi Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", w ramach którego przekonuje, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta. Realizacja tego programu to dziesiątki aktywności, które mają zachęcać do propagowania nauki czynności ratujących życie, w tym właśnie rekord w pierwszej pomocy, który odbywa się 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W ciągu 7 lat realizacji rekordu (w latach 2013-2019) uczestniczyło w nim 661 213 osób. W tym roku, po kilku latach przerwy, wydarzenie wróciło do kalendarza Fundacji WOŚP!
Punktualnie o 12:00 uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami przystąpili do próby bicia rekordu, polegającego na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut. Do akcji włączyło się 238 osób !
Dziękujemy za zaangażowanie!