Apel pamięci w Lasach Palędzko-Zakrzewskich

14 czerwca jest dniem wyjątkowym, bowiem jest to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Już po raz trzeci uczniowie klas ósmych naszej szkoły mieli okazję uczcić pamięć pomordowanych w naszej okolicy podczas II wojny światowej. Przy Kwaterze Siedmiu Grobów zebrali się reprezentanci naszej gminy, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wojska Polskiego.Ponadto było to również podsumowanie projektu edukacyjnego,, Tajemnice", w którym uczestniczymy od paru lat.

Po apelu uczniowie udali się na polanę Koła Łowieckiego ,,Wilk" w Dopiewcu, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć wojskowe pojazdy historyczne oraz przyjrzeć się strojom z epoki z racji obecności grup rekonstrukcyjnych ze Zakrzewa i Skórzewa.