"Ale w koło jest wesoło"

Świetlica szkolna nie jest miejscem, w którym można się nudzić. Wesołe zajęcia ruchowe to połączenie wszystkiego o czym marzą i czego potrzebują dzieci, czyli edukacja, integracja i zabawa. Świetlica dbając o wszechstronny harmonijny rozwój dzieci kładzie duży nacisk na aktywność ruchową w czasie pobytu dzieci w świetlicy dając uczniom wiele powodów do radości. Jedną z form pracy w świetlicy są codzienne gry i zabawy ruchowe. Nauczyciele w świetlicy wykorzystują elementy metody pedagogiki zabawy KLANZA oraz zabawy metodą Rudolfa Labana, których podstawowym założeniem jest rozwój dziecka poprzez ruch. (Świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe, oraz dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi) Celem projektu było rozwijanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej oraz wykorzystanie naturalnej potrzeby ruchu dziecka w ćwiczeniach i zabawach integracyjnych.
Cele projektu:
- Integracja grupy