Innowacja „Wędrówki po świecie przyrody” w grudniu i styczniu

Obejrzeliśmy łąkę powstałą na skutek działalności człowieka, jak również łąkę naturalną – halę górką. Poznaliśmy rodzaje traw występujących w tym ekosystemie oraz inne rośliny i zwierzęta tam żyjące. Z dużym zaciekawieniem uczniowie obejrzeli proces zapylenia roślin przez owady.

Podczas wędrówki na pole uprawne dowiedzieliśmy się o podstawowym podziale roślin uprawnych (użytkowych) na rośliny zbożowe, okopowe, oleiste i włókniste. Obejrzeliśmy fotografie i filmiki prezentujące zabiegi pielęgnacyjne i ochronne takiego pola uprawnego, a także przykłady roślin poszczególnych grup roślinnych oraz ich wykorzystanie w życiu codziennym człowieka, a konkretnie zobaczyliśmy produkty jakie z nich ostatecznie mogą powstać.

Dzieci w ramach podsumowania zajęć samodzielnie wykonywały prace plastyczne prezentujące „Mieszkańców łąki” oraz dobierając odpowiednie barwy kolorowały malowanki prezentujące „Rośliny zbożowe”, „Rośliny oleiste”, „Rośliny okopowe” oraz „Rośliny włókniste”.