Egzamin na kartę rowerową

W dniu 30 maja 2018 roku został przeprowadzony egzamin sprawdzający umiejętności praktyczne na kartę rowerową dla ponad 120 uczniów klas czwartych .
Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego było wcześniejsze zaliczenie testów z wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych.
W Komisji Egzaminacyjnej uczestniczyli przedstawiciele Straży Gminnej w Dopiewie: - komendant Jacek Olejniczak oraz Tomasz Strugacz
Funkcjonariusze zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie roweru oraz przestrzegali przed brawurową jazdą, życząc rozwagi i ograniczonego zaufania, aby jazda była przyjemna ale przede wszystkim bezpieczna. Jednocześnie uczulali na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podkreślili, że pomyślnie zdany egzamin daje szansę otrzymania pierwszego w życiu prawa jazdy – karty rowerowej, uprawniającej do poruszania się po drogach publicznych.
Obecność przedstawicieli Straży Gminnej znacznie podniosła rangę tego ważnego wydarzenia w życiu młodego człowieka, jakim jest egzamin na kartę rowerową.
Obecni uczniowie spełnili warunki, uprawniające do otrzymania karty rowerowej.