Artykuły

Święto Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczne obchody wśród klas 4-8 skupiły się wokół pieśni patriotycznych, które są nieodłącznym elementem naszej tradycji. W różnych momentach naszej historii przypominały o walce o wolność i tożsamość narodową. Wykonanie utworów takich jak „Mazurek Dąbrowskiego” czy „Pierwsza brygada” w wykonaniu uczniów naszej szkoły zjednoczyło całą społeczność szkolną.

Wspólne śpiewanie, pełne zaangażowanie oraz duma z przynależności do naszej ojczyzny były widoczne w każdym momencie. Uroczystość zakończył wyjątkowy moment – wspólny polonez, który symbolizował jedność i szacunek dla tradycji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pamięć o naszej historii i aktywny udział w obchodach tego wyjątkowego dnia.

Wieczorny seans filmowy w świetlicy szkolnej

Dnia 7 listopada w świetlicy szkolnej odbył się wieczorny seans filmowy. Kino świetlicowe wyświetlało film pt. "Miś Paddington". Pierwszoklasiści zaopatrzeni w koce, poduszki, przekąski i kinowe bilety wieczorem spotkali się w świetlicy by w miłym towarzystwie poznać przygody tego sympatycznego niedźwiadka.

Dyniowe szaleństwo

Jesień w świetlicy rozgościła się już na dobre. Nasze udekorowane jesiennie sale otulają ciepłymi barwami, a w zabawach przewijają się niezmiennie dary jesieni- wychowawcy mają na nie mnóstwo pomysłów- od malowania liści i kasztanów, przez jesienne ludziki aż po zabawy sensoryczne z ich udziałem. W październiku przybliżyliśmy sobie także tematykę grzybów- przypomnieliśmy sobie kodeks grzybiarza, i nauczyliśmy się używać atlasu grzybów. Miły przerywnik dla tematyki jesiennej stanowił dla nas tydzień muzyczny- przypomnieliśmy sobie brzmienie popularnych instrumentów, nauczyliśmy się je klasyfikować a nawet zrobiliśmy własny instrument muzyczny. Tydzień Dyni w miły sposób zwieńczył październikowe aktywności- było malowanie, kodowanie i drążenie dyń- to bardzo satysfakcjonujące dla naszych Świetlików zadania.

Wielki sportowy sukces naszych uczniów!

"Cóż to był za finał I Krok Wioślarski 2024!
Drążki rozpaliły się do czerwoności! Cała sala Sheraton Poznan Hotel odpłynęła wraz z uczestnikami finałowej rozgrywki! Wszyscy finaliści dali z siebie 1000%. Jednak to właśnie zespół z Dąbrówki pokazał co to zgrana i efektywna osada i to właśnie ona wraca do murów swojej szkoły z nagrodą główną tj. ergometrem!"

Te słowa doskonale podsumowują postawę naszych podopiecznych w wielkim finale zawodów na ergometrze wioślarskim, które w miniony wtorek odbyły się w poznańskim hotelu Sheraton.

Po pięciu tygodniach eliminacji, najlepsi z grona ponad dwóch tysięcy uczniów szkół powiatu poznańskiego stanęli do rywalizacji o zwycięstwo w jubileuszowej dziesiątej edycji zaodów I Krok Wioślarski i nagrodę główną - profesjonalny ergometr wioślarski dla zwycięskiej szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu "Ekoludek"

Zakończył się świetlicowy konkurs "Ekoludek z darów jesieni". Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

I miejsce- Ignacy M. z klasy 3E
II miejsce- Mikołaj Sz. z klasy 2E
III miejsce- Wiktoria R. z klasy 3A

Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody, a wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy

Konkursy z okazji otwarcia Makiety Grodu w Dąbrówce

Szkoła szykuje się na Wielkie Otwarcie makiety Grodu w Dąbrówce, i z tej okazji zorganizowane są konkursy, do udziału w których zapraszamy wszystkich uczniów! W konkursie literackim należy stworzyć krótki tekst, który może być legendą, bajką, wierszem, kartką z pamiętnika, lub czymkolwiek, co zmieści się na kartce A4 :)
Podobnie w konkursie plastycznym, forma jest dowolna, określony jest jedynie format, A4. Można stworzyć realistyczne odwzorowanie wyglądu osady, Narysować ją z bliska lub z lotu ptaka, skupić się na konkretnym eksponacie z wystawy, na życiu ludzi żyjących w Grodzie, albo zupełnie dać się ponieść fantazji!
Szczegóły konkursów na plakatach, które są rozwieszone w szkole oraz zamieszczone poniżej.

NOWY KONKURS CZYTELNICZY! KLUB SUPERMOCY na Malinowej !

Zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich oraz czwartych i piątych, do zabawy w Klubie Supermocy. Konkurs jest częścią ogólnopolskiego programu promującego czytanie „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Będzie trwał od 28.10.2024 do 28.02.2025. Należy przeczytać cztery książki i zrealizować dwa wyzwania – niespodzianki, związane z czytaniem. Każdy uczestnik otrzyma Kartę Klubu Supermocy z labiryntem i tajemniczymi ikonkami. Po przeczytaniu książki we właściwej kategorii, gracz (czyli uczeń) wypełnia Kartę Mocy i przechodzi na następny poziom. Kategorie książek są związane ze zdobywanymi mocami: MOC ODWAGI, MOC MĄDROŚCI, MOC MAGII, MOC ŚWIADOMOŚCI. W razie problemu z wyborem książki, zawsze można poprosić o pomoc panią w bibliotece. Zgłoszenia do konkursu przyjmują p. Anna Zioło i p. Beata Prusak.

Tagi: 

Dzień Babeczki 2024

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował w holu naszej szkoły Dzień Babeczki. Akcja od wielu lat cieszy ogromną popularnością wśród społeczności.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich osobom, które piekły słodkości, ale również tym, które dołożyły małą cegiełkę w kiermaszu.

Dzięki Waszym staraniom udało nam się zebrać 2287 złotych. Budżet ten będzie stanowił o nagrodach w tym roku szkolnym.

Do zobaczenia za rok! Było przepysznie!

Mali studenci

W roku szkolnym 2024/2025 klasa 2D i 3F będzie brała udział w projekcie Mały Medyk organizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uczestnictwo w projekcie umożliwia dzieciom kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i naukowcami oraz rozwijanie własnych pasji naukowych. Daje także szansę dzielenia się nimi ze swoimi rówieśnikami. Uczniowie raz w miesiącu będą uczestniczyli w wykładach organizowanych przez UM, które zakończą się w czerwcu 2025 r. Mamy nadzieję, że dzięki temu nauka stanie się dla dzieci niesamowitą przygodą i osobistym przeżyciem. Będzie to także nowe doświadczenie dydaktyczne dla wykładowców akademickich, gdyż dzieci są zupełnie innymi odbiorcami niż studenci uczelni wyższych.
11 października 2024 roku w auli Centrum Kongresowo – Dydaktycznego odbyła się uroczysta inauguracja Projektu Mały Medyk, w której udział wzięło ponad 400 uczniów z Poznania i okolic. Mali studenci otrzymali indeksy, złożyli ślubowanie oraz wysłuchali uroczystego Gaudeamus.

Spotkanie z Markiem Michalakiem

15 października w Gminnej Bibliotece w Dąbrówce odbyło się spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem - wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka, pedagogiem, społecznikiem, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 3d i 3g. Rozmowę z dziećmi Pan Marek Michalak rozpoczął od pytania, co jest w życiu ważne. Nawiązał do swojej książki " Opowieść o tym, co w życiu ważne”. Mówił o tym , co daje nam siłę i o tym, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzenia i dotknięcia Orderu Uśmiechu. Po wzajemnym podziękowaniu za spotkanie Pan Marek Michalak rozdawał autografy i podpisywał książki.
A.Konarska

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.