Jak wybieraliśmy patrona

Od września 2015r. uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowywali się do wyboru patrona szkoły.

Podczas zebrań nauczyciele, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski podjęli decyzję w sprawie wyłonienia trzech kandydatów spośród których zostanie wybrany w drodze głosowania patron szkoły. Członkowie zespołu wybrali: Ojca Mariana Żelazka, Stefana Stuligrosza, Kawalerów Orderu Uśmiechu, a następnie wychowawcy klas wylosowali postać, z którą będą zapoznawać się i przedstawiać społeczności szkolnej. Działania zespołów klasowych polegały na opracowaniu prezentacji, filmów, albumów itp.

Podczas festynu szkolnego w czerwcu 2015 r. przedstawione zostały gazetki i prezentacje poszczególnych kandydatów.

15.06.2015 r. komisja skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku głosowania, które odbyło się w dniach 08.06.2015 r. - 11.06.2015 r. oddano głosy ważne na następujących kandydatów:

• Ojciec Marian Żelazek - 242
  • Stefan Stuligrosz - 64
  • Kawalerowie Orderu Uśmiechu - 288

Komisja stwierdziła, że spośród kandydatów na patrona Szkoły Podstawowej w Dąbrówce większością głosów wybrano Kawalerów Orderu Uśmiechu.

17.06.2015 r. dyrektor szkoły wystąpił do Międzynarodowej Kapituły Kawalerów Orderu Uśmiechu o zaaprobowanie "Kawalerów Orderu Uśmiechu" jako patrona Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

3.11.2015 r. otrzymaliśmy pismo od Kaclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu - Pana Marka Michalaka, z informacją, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Kategoria:

Bierzemy udział