TYDZIEŃ PROFILAKTYKI NA MALINOWEJ z fundacją DBAM O MÓJ ZASIĘG".

Od 8 do 12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbywać się będzie "TYDZIEŃ PROFILAKTYKI NA MALINOWEJ z fundacją DBAM O MÓJ ZASIĘG".

Projekt współorganizowany przez Szkołę, Radę Rodziców oraz Centrum Usług Społecznych w Dopiewie.

Klasy 1-3 Warsztaty profilaktyczne, kreatywne "Higiena cyfrowa i kodeks ekranowy" (45min/klasa)

Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać? -

- Dlaczego Internet jest taki ważny i czy w istocie zaspokoić może nasze wszystkie potrzeby?

- Kim są „młodzi cyfrowi” i dlaczego wolą pisać do siebie niż rozmawiać?

- Higiena cyfrowa – jak dbać o siebie w świecie, w którym więcej osób ma dostęp do internetu niż dostęp do pasty i szczoteczki do zębów?

- Dlaczego w świecie cyfrowym najważniejszą kompetencją pozostaje umiejętność tworzenia realnych – nie wirtualnych – więzi z innymi?

- Sposoby radzenia sobie z nadużywaniem nowych technologii, czyli o tym, co mają wspólnego powiadomienia z sokiem uwielbianym przez małpy?

- Granie na ekranie - najważniejsze zagrożenia, pozytywy warte wspierania.

Klasy 4-8 Warsztaty profilaktyczne "Cyberprzemoc, e-uzależnienia, seksting, problemy nastolatków w internecie" (90min/klasa)

- Blaski i cienie społeczeństwa cyfrowego.

- Korzystanie z nowych technologii a świat wartości.

- Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe – jaka jest anatomia cyberprzemocy?

- Co to znaczy ochrona prywatności i dbanie o wizerunek własnej osoby?

- Czym są patotreści i dlaczego tak często je oglądamy?

- I co z tym wszystkim zrobić?

W ramach TYGODNIA PROFILAKTYKI odbędzie się także SPOTKANIE DLA RODZICÓW 12.04.2024 (PIĄTEK) o godzinie 18:00. Chętni rodzice mogą zgłaszać się do trójek klasowych.