Siatkarskie zmagania

Marzec był miesiącem w którym nasze szkolne reprezentacje siatkarskie dziewcząt mogły sprawdzić się w rywalizacji z rówieśniczkami ze szkół gminy Dopiewo. Gospodarzem zawodów, jak co roku była Szkoła Podstawowa w Dąbrowce, a liczba zgłoszonych do turnieju drużyn potwierdziła rosnącą popularność tej dyscypliny szczególnie wśród dziewcząt. Przy ogromnym wsparciu kibiców
i dobrej grze oba nasze zespoły dziewcząt awansowały do Finałów Powiatu Poznańskiego zajmując miejsce na najwyższym stopniu podium.
Kolejny etap okazał się wyzwaniem dużo trudniejszym. Pierwszy Finał Powiatu w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się w Rokietnicy, a udział wzięło w nim 12 najlepszych zespołów z powiatu poznańskiego. Siatkarkom udało się wyjść z grupy, jednak mecz ze Stęszewem, który ostatecznie został vice mistrzem tego turnieju, przerwał nasze nadzieje na wyższe miejsca i ostatecznie uplasowaliśmy się na miejscach w środku stawki. Podobnie wyglądał finał Igrzysk Dzieci w Kostrzynie Wielkopolskim, gdzie spotkało się 16 najlepszych drużyn z powiatu poznańskiego. Tym razem jedna wygrana i dwie przegrane przerwały marzenia o dalszej grze. Niedosyt pozostał, tym bardziej, że o awansie w obu spotkaniach zadecydował tie – break, nie mniej jednak motywacja do dalszej pracy na treningach wciąż rośnie i mamy nadzieję na lepsze starty w przyszłorocznych rozgrywkach.