Sensoryczna wiosna

W minionym tygodniu uczniowie klas 1b i 1d w ramach zajęć świetlicowych realizowali projekt edukacyjny "Sensoryczna wiosna- wielozmysłowe sposoby na doświadczanie przyrody". Zajęcia skupiały się na naturalnej stymulacji zmysłów poprzez obcowanie z przyrodą. Pierwszego dnia uczniowie wysiali nasiona na kiełki, przechadzali się bosymi stopami po ścieżce sensorycznej, tworzyli pracę plastyczną metodą quillingu, co było skoncentrowane na dotyku. Kolejny dzień skupiał się w okół zmysłu węchu. Dzieci sadziły wonne kwiaty rabatowe do donicy, która teraz zdobi parapet świetlicy. Przy okazji przypomnieliśmy sobie budowę roślin, a także poprzez zabawę poznaliśmy wiele gatunków wiosennych kwiatów. Następny dzień był poświęcony zmysłowi słuchu: poznawaliśmy dźwięki ptaków i wyłapywalismy je z otoczenia. W dzień zmysłu wzroku wybraliśmy się do pobliskiego lasu na poszukiwanie oznak wiosny. Jako podsumowanie projektu uczniowie wykonali bardzo satysfakcjonujące zadanie- własnoręcznie robione kanapki, z wykorzystaniem wyhodowanych przez nas kiełków, co oczywiście stymulowało nie tylko zmysł smaku, bo kolorowe kanapki wyglądały i pachniały obłędnie!